apr 012019
 

Bij het uitzetten was het frisjes de wind nog uit het noorden maar al tijdens het loten kwam de wind uit het oosten. En oostenwind aan de Markervaart is lekker in de rug. Vandaag 17 enthousiaste vissers en helaas een tweetal deelnemers die zich wel hadden aangemeld maar niet aanwezig waren. Loten, stek opzetten, bakkie doen even bij kletsen voor de start. Je zag verschillende keuzes gemaakt worden overzijde maar ook de keus voor vaste stok of vissers die werkelijk alles aan het klaar zetten waren. De beste papieren waren vandaag voor Simon van der Kolk en Peter Krijgsman die beide in vak A zaten. Om haf negen het startsignaal en gelijk wordt er vis gevangen zowel met de stok als met de feeder. Zonnetje erbij, volop beet een mooie ochtend. Zeker de vissers met de vaste sok konden aan de bak, met een behoorlijk tempo werd door hen vis gevangen. Het tempo bij de feederaars lag een stuk lager maar juist degene die dicht tegen de overzijde lagen wisten wel mooie platten te landen. Lag je dichter bij rond de 50 meter lijn dan bleef je vangst beperkt tot voorns. Zeker niet verkeerd maar dan ben je kansloos tegen de stok. Op kop zat Toon Colonello die met een mooi tempo vis na vis wist te landen, maar het zag er niet uit dat hij zijn kopstek gaat verzilveren. Op staart zat Hendrikje Sikma, een pracht stek en de kans om Simon en Peter voorbij te streven. Het zat haar vandaag niet mee, wat materiaalpech en de keus voor de feeder waar de stok wellicht beter was geweest. Het zag er niet naar uit dat Hendrikje de staartstek zou verzilveren. Wie uitstekend uit de start blokken ging was Hidde Hoekstra, exact een plek in het midden van het parcours. Al snel wist Hidden vanaf de overzijde mooie brasems te landen en bleef de kleine vis hem bespaard. Zijn buurman Nico Schouws lag te kort op het ondiepe en wist op een enkele brasem na slechts voorns te verleiden. Tom Moolevliet was vandaag voorzien van betere onderlijnen, met een heel rap tempo ving hij met de stok een flink net vis. De strijd tussen Peter en Simon leek in het voordeel van Simon. Simon onze gastvisser wist met een heel mooi tempo voorn na voorn te vangen, knap technisch vissend met de vaste stok. Heel anders deed Michiel Kraay het door vanaf de overzijde zijn vis wist te halen en daar waren de brasems actief. Ook Sjaak Veldt wist met de stok heel goed vis te vangen. Onze terug gekeerde visser Alfred met net een nieuwe bril wist lekker vis te vangen, maar bewaard zijn vuurwerk tot de competitie. Feeder topper Hendrik Moolevliet zit toch nog een beetje in zijn winterslaap, want normaliter is hij zeker op dreef in de Markervaart. Voor de meeste te snel klonk na 4 uur het eindsignaal, de weegploegen gaan op pad. In vak A gaat de vak- en wedstrijdwinst naar Michiel Kraay met bijna 20 kilo. De tweede plaats wordt opgeëist door Simon van der Kolk, met bijna 16 kilo voorn heeft hij een pracht ochtend. Derde wordt Sjaak Veldt die met zijn stok de schaal laat uitslaan naar ruim 12,5 kilo. Op het linkerdeel van het parcours  in het B-vak was de vis minder actief maar waren ook mooie vangsten te noteren. Het vak werd met de nodige overmacht gewonnen door Hidde Hoekstra met bijna 14 kilo. Tom Moolevliet bleef nog wat in het spoor, secuur vissend met de stok kwam hij tot bijna 10 kilo. De derde plaats op passende afstand was voor Nico Schouws met 7,5 kilo.

 

Uitslag tweede Openingswedstrijd

 

VAK A

1 Michiel Kraay a 19.412 gram 1
2 Simon vd Kolk a 15.993 gram 2
3 Sjaak Veldt a 12.517 gram 3
4 Toon Colonello a 10.757 gram 4
5 Peter Krijgsman a 10.388 gram 5
6 Arie van de Burg a 9.120 gram 6
7 Bert Jansen a 7.850 gram 7
8 Alfred van Wersch a 5.984 gram 8
9 Hendrik Moolevliet a 5.696 gram 9

 

VAK B

1 Hidde Hoekstra b 13.653 gram 1
2 Tom Moolevliet b 9.585 gram 2
3 Nico Schouws b 7.683 gram 3
4 Juan Cabrerra b 6.871 gram 4
5 Dolf Rijs b 5.995 gram 5
6 Hendrikje Sikma b 5.638 gram 6
7 Daan v.d. Venne b 4.778 gram 7
8 Gert Lute b 4.516 gram 8

 

Na twee wedstrijden mag onze gastvisser Simon van der Kolk zich de nieuwe kampioen van de Openingswedstrijden noemen. Het zou leuk zijn wanneer het Simon goed is bevallen en hij besluit sublid te worden van onze vereniging. Op die manier kan in ieder eens meevissen met onze vereniging om de sfeer te proeven waarbij we natuurlijk hopen dat er nieuwe vissende leden zich aan sluiten bij onze wedstrijden. De tweede plaats gaat dit jaar naar Michiel Kraay met 4 punten slechts een puntje meer dan Simon. Keurig derde werd Peter Krijgsman, de vierde plaats was er voor Hidde Hoekstra en de steeds sterker vissende Juan Cabrera wist beslag te leggen op de vijfde plaats.

 

Einduitslag na twee openingswedstrijden.

 

      Totaal Pnt   Gewicht  
1 Simon vd Kolk 3 Pnt 31193 gram
2 Michiel Kraay 4 Pnt 24234 gram
3 Peter Krijgsman 6 Pnt 20795 gram
4 Hidde Hoekstra 6 Pnt 17095 gram
5 Juan Cabrerra 7 Pnt 13341 gram
6 Tom Moolevliet 7 Pnt 11812 gram
7 Hendrikje Sikma 8 Pnt 14080 gram
8 Toon Colonello 8 Pnt 13936 gram
9 Daan v.d. Venne 9 Pnt 10583 gram
10 Sjaak Veldt 10 Pnt 14199 gram
11 Dolf Rijs 11 Pnt 7885 gram
12 Gert Lute 12 Pnt 9136 gram
13 Nico Schouws 12 Pnt 7683 gram
14 Arie van de Burg 14 Pnt 10439 gram
15 Bert Jansen 15 Pnt 9207 gram
16 Hendrik Moolevliet 15 Pnt 8146 gram
17 Alfred van Wersch 17 Pnt 5984 gram
18 Andre van Pel 17 Pnt 1937 gram

 

Nu op naar de zomercompetitie, die start op zondag 14 april 2019. Denkt u na het lezen dat wedstrijdvissen bij Hsv Kennemerland is zo gek nog niet, doe gezellig mee. Meer info mail naar hsvkennemerland@hotmail.com.

 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.