okt 272019
 

Zaterdag 26 oktober is de finale voor het Nederlands kampioenschap clubs vervist in de Lage vaart te Almere. Uit iedere federatie mochten de twee beste verenigingen die zich hadden geplaatst voor de finale door aan voorselectie wedstrijden deel te nemen. In de finale gingen 181 deelnemers verdeeld over 13 verenigingen met elkaar de strijd aan.  Door onze vereniging was er de voorgaande weken door diverse vissers individueel en gezamenlijk getraind om onze strategie te bepalen voor de finale. De kennis van een Ton van de Nieuwboer, Jeroen Storchk, Jean Chagineu en Willem van Tol over het viswater werd samengevoegd en daaruit kwam een plan van aanpak welk volgens ons tot succes zou kunnen leiden. Zaterdagmorgen werden we verwelkomd Partycentrum The Lake in Almere.  Na een korte, duidelijk en heldere openingsspeech konden de steknummers worden opgehaald en verdeeld over de korpsleden. Alle teamleden waren aanwezig en kort werden de puntje sop de i gezet om te komen tot een optimaal resultaat.  Op naar het water en starten met de voorbereiding. Hier ging alles niet even soepel diverse stekken waren ondanks dat op veel plekken het riet was gemaaid moeilijk of nauwelijks toegankelijk. Deze problemen werden keurig opgelost waarna om tien voor 11 het startsignaal klonk. De omstandigheden waren verre van ideaal met de een stevige wind dwars op het kanaal die in de loop van de middag flink aantrok. Vooraf was duidelijk dat het een uiterst moeizame visserij zou worden.  Het was een kwestie van uiterst geconcentreerd vissen en de schaarse beet die je kreeg verzilveren. Eerste doel van ons korps was vijf vissers van de nul en daarna volop richten op die grote brasems die daar zwemmen. Door gebruik te maken van app en telefoon hielden wij elkaar goed op de hoogte en verkregen tips van elkaar om juist die brasem te scoren.  In vak A was het zeuren en bestond de vangst vooral uit baars op twee brasems na. Van ons zaten daar op Jean Chagineu (A10), Tom Moolevliet (A20) en Ton van de Nieuwboer (A31). Helaas van deze drie lukte het alleen Ton vis te vangen in dit vak. Uiterste geconcentreerd en met grote precisie wist Ton een achttal baarzen te vangen. Met dit resultaat werd Ton keurig derde in zijn vak. In vak B lag de druk bij Ben van Tol op stek B1. In B zaten ook Bert Jansen (B15) en Sjaak Veldt (B26). Gelukkig wist Ben zijn kopplek te verzilveren met ruim 5 kilo wat ruim voldoende was voor een eerste plaats in zijn vak. Tegelijkertijd was Ben vandaag de best geklasseerde visser van onze vereniging.  In vak C mochten plaats nemen Dolf Rijs (C12), Toon Colonello (C24) en Bert Groot (C34). In dit vak wist alleen Bert Groot vis ter weging aan te beiden en wel 2.570 gram. Dit was goed voor een keurige tweede plaats in het vak. In vak D zaten uiteindelijk liefst vier vissers van onze vereniging. Dit waren Nico Schouws (D6), Mandy Schouws (D21), Juan Cabrera (D28) en Clive Hill (D33). Clive zat eigenlijk op stek E32 maar kon op zijn eigenlijk stek niet vissen door te veel riet. En kreeg toen een vervangend nummer in D. In dit vak wisten Nico, Mandy en Clive vis te vangen. Nico wist met zijn 4.825 gram het vak zelfs te winnen.

Vak E was een vak met veel riet en moeilijk bevisbare stekken. Toch kwam uit dit vak E, op stek E 31 de dagwinnaar Johan van Veen met bijna 10 kilo. Door verplaatsing van Clive Hill (E32) naar vak D zaten in vak E twee van onze vissers Theo Breedijk (E 3) en Willem van Tol (E17). Het was Willem die al snel een grote platte wist te vangen van ruim 3 kilo die hier een zesde plek mee behaalde. Theo wist ondanks verwoede pogingen helaas geen vis te vangen. Over het geheel gezien waren het zwaar teleurstellende vangsten en een groot percentage van de deelnemers met niets. Van onze vijftien vissers wisten slechts zeven vissers vis ter weging aan te bieden. Echter die zeven visten mooie resultaten zodat we hoopvol gestemd waren op een goede uitslag. Top drie moest kunnen dachten we.

Na afloop retour naar het partycentrum voor een kleine maaltijd en dat bleek waar het was goed dat er geen ramen open stonden anders was het prupje van je bord gewaaid. Na vulling van onze holle kies kwam er een epistel van de secretaris van Sportvisserij Midwest over breedtesport en wat niet meer, het kon de aanwezigen in de zaal totaal niet boeien. Ze eindigde met nu over naar de prijsuitreiking waar op luid werd geapplaudisseerd. Dat is toch waar we voor komen. Het was een uiterst moeizame wedstrijd waarbij het aankwam op wedstrijd tactiek, goede samenwerking en een juiste uitvoering. Dat moet je als team doen en dat had ons team goed gedaan, de teamprestatie stond voorop.

Spannend was het, als eerste werd Hsv Sikkens naar voren geroepen zij eindigde keurig als derde. Dit gaf ons hoop of we zouden tweede eindigen of eerste was onze gedachte. Dan op de tweede plaats Hsv de Blankvoorn. We durfden niet te juichen maar je voelde de spanning bij alle teamleden. En dan het verlossende woord de Clubkampioen 2019 is Hsv kennemerland. Werkelijk super om te horen dat onze missie was geslaagd, een ware teamprestatie waar alle aanwezige vissers vandaag hun steentje hebben bijgedragen. Mannen en dame alle van harte gefeliciteerd.

Ons dank gaat uit naar de parcoursbouwers, die 13 meter wordt hun ook maar opgedragen, de controleurs, de wegers en al de andere vrijwilligers die dit evenement tot een succes hebben gemaakt. Want zonder deze vrijwilligers geen wedstrijden, nogmaals chapeau.

Ons  korps bestond deze finale uit vissers uit Beverwijk, Heemskerk, Limmen, Akersloot , Heerhugowaard, Amstelveen en Uitgeest. Wij mogen ons een jaar lang de beste vereniging van Nederland noemen. Hsv Kennemerland is een gezellige, sportieve vereniging waar succes met elkaar worden gedeeld om gezamenlijk te komen tot betere visprestaties. Met dit mooie resultaat als gevolg. We kijken terug op een fantastische dag, gezelligheid, matige vangsten, optimaal resultaat en een super  team spirit.

Aankomende zondag 3 november vissen we de tweede najaarswedstrijd aarzel die niet en doe gewoon mee al mocht je de eerste gemist hebben.  En doe ook lekker mee met de wintercompetitie Leuke wedstrijden, gezellige sfeer, vaak mooie vangsten en bedenk samen vissen is altijd leuker dan alleen. Vergeet niet je aan te melden via teamwebs. 

 

 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.